Membincangkan isu masyarakat Malaysia
Random header image... Refresh for more!

Parlimen PRU13: Senarai calon Pakatan

Berikut adalah senarai terkini bagi calon-calon bagi Pakatan Rakyat untuk semua kerusi Parlimen bagi Pilihanraya Umum ke 13.

Perlis Indera Kayangan (3 kerusi)
P 001 – Padang Besar – Azamhari Mahmood (PAS)
P 002 – Kangar – Dr Juanda Jaya (KEADILAN)
P 003 – Arau – Tuan Guru Haron Din (PAS)

Kedah Darul Aman (15 kerusi)
P 004 – Langkawi – Ahmad Abdullah (KEADILAN)
P 005 – Jerlun – (PAS – belum diperolehi)
P 006 – Kubang Pasu – (PAS – belum diperolehi)
P 007 – Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria (PAS – penyandang)
P 008 – Pokok Sena – Mahfuz Omar (PAS – penyandang)
P 009 – Alor Setar – Gooi Hsiau Leung (KEADILAN)
P 010 – Kuala Kedah – Dr Azman Ismail (KEADILAN)
P 011 – Pendang – Mohamad Sabu (PAS)
P 012 – Jerai – Mohd Firdaus Jaafar (PAS – penyandang)
P 013 – Sik – Che Uda Che Nik (PAS – penyandang – belum disahkan)
P 014 – Merbok – Nor Azrina Surip (KEADILAN)
P 015 – Sungai Petani – Johari Abdul (KEADILAN – penyandang)
P 016 – Baling – Brig Jen (B) Mohd Najmi Ahmad (PAS)
P 017 – Padang Serai – N Surendran (KEADILAN)
P 018 – Kulim-Bandar Baharu – Saifuddin Nasution Ismail (KEADILAN – bertukar dari parlimen Machang)

Kelantan Darul Naim (14 kerusi)
P 019 – Tumpat – Kamaruddin Jaffar (PAS – penyandang)
P 020 – Pengkalan Chepa – (PAS – belum diperolehi)
P 021 – Kota Bharu – Zaid Ibrahim (PAS – belum disahkan)
P 022 – Pasir Mas – Nik Abduh Nik Abdul Aziz (PAS – belum disahkan)
P 023 – Rantau Panjang – Abdul Fatah Haron (PAS – bertukar dari DUN Bukit Tuku – belum disahkan)
P 024 – Kubang Kerian – Mumtaz Md Nawi (PAS)
P 025 – Bachok – Ariffin Mahmod (PAS)
P 026 – Ketereh – Ab Aziz Abdul Kadir (KEADILAN – penyandang – belum diumumkan)
P 027 – Tanah Merah – Nik Mahmood Nik Hassan (KEADILAN – belum disahkan)
P 028 – Pasir Puteh – (PAS – belum diperolehi)
P 029 – Machang – Dr Wan Zawawi Wan Ismail (KEADILAN – belum diumumkan)
P 030 – Jeli – Abdullah Yaacob (PAS – bertukar dari DUN Air Lanas – belum disahkan)
P 031 – Kuala Krai – Dr Mohd Hatta Ramli (PAS – penyandang)
P 032 – Gua Musang – Dr Zulkefli Mohamad (PAS – belum disahkan)

Terengganu Darul Iman (8 kerusi)
P 033 – Besut – (PAS – belum diperolehi)
P 034 – Setiu – (PAS – belum diperolehi)
P 035 – Kuala Nerus – Dr Khairuddin At-Takiri (PAS)
P 036 – Kuala Terengganu – Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad (PAS)
P 037 – Marang – Tuan Guru Abdul Hadi Awang (PAS – penyandang)
P 038 – Hulu Terengganu – (PAS – belum diperolehi)
P 039 – Dungun – Wan Hassan Mohd Ramli (PAS)
P 040 – Kemaman – Kamaruddin Chik (KEADILAN)

Pulau Pinang  (11 kerusi)
P 041 – Kepala Batas – Afnan Hamimi Taib Azamudden (PAS)
P 042 – Tasek Gelugor – Abdul Rahman Maidin (PAS)
P 043 – Bagan – Lim Guan Eng (DAP – penyandang)
P 044 – Permatang Pauh – Anwar Ibrahim (KEADILAN – penyandang)
P 045 – Bukit Mertajam – Chong Eng (DAP – penyandang)
P 046 – Batu Kawan – Dr P Ramasany (DAP – penyandang)
P 047 – Nibong Tebal – Dr Mansor Othman (bertukar dari DUN Penanti)
P 048 – Bukit Bendera – Zairil Khir Johari (DAP – belum disahkan)
P 049 – Tanjong – Chow Kon Yeow (DAP – penyandang – belum disahkan)
P 050 – Jelutong – Jeff Ooi Chuan Aun (DAP – penyandang)
P 051 – Bukit Gelugor – Karpal Singh (DAP – penyandang)
P 052 – Bayan Baru – Sim Tze Tzin (KEADILAN – bertukar dari DUN Pantai Jerejak)
P 053 – Balik Pulau – Mohamad Bakhtiar Wan Chik (KEADILAN)

Perak Darul Ridzuan (24 kerusi)
P 054 – Gerik – Norhayati Kassim (PAS – belum diumumkan)
P 055 – Lenggong – Razman Zakaria (PAS – belum disahkan)
P 056 – Larut – Fauzi Shaari (PAS)
P 057 – Parit Buntar – Dr Mujahid Yusof Rawa (PAS – penyandang)
P 058 – Bagan Serai – Dr Muhammad Nur Manuty (KEADILAN)
P 059 – Bukit Gantang – Idris Ahmad (PAS)
P 060 – Taiping – Nga Kor Ming (DAP – penyandang)
P 061 – Padang Rengas – Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (KEADILAN)
P 062 – Sungai Siput – Dr Michael Jeyakumar (PSM – penyandang)
P 063 – Tambun – Siti Aishah Shaik Ismail (KEADILAN)
P 064 – Ipoh Timur – Thomas Su (bertukar dari DUN Pasir Pinji – belum disahkan)
P 065 – Ipoh Barat – M Kulasegaran (DAP – penyandang)
P 066 – Batu Gajah – V Sivakumar (bertukar dari DUN Tronoh – belum disahkan)
P 067 – Kuala Kangsar – Drs Khalil Idham Lim (bertukar dari DUN Titi Serong)
P 068 – Beruas – Ngeh Koo Ham (DAP – penyandang)
P 069 – Parit – Mohamad Ismi Muhamad Taib (PAS)
P 070 – Kampar – (DAP – belum diperolehi)
P 071 – Gopeng – Dr Lee Boon Chye (KEADILAN – penyandang)
P 072 – Tapah – Vasantha Kumar Krishan(KEADILAN)
P 073 – Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayyub (KEADILAN)
P 074 – Lumut – Laksamana Pertama (B) Imran Abdul Hamid (PAS – menggunakan lambang KEADILAN)
P 075 – Bagan Datoh – Madzi Hassan (KEADILAN)
P 076 – Teluk Intan – M Manogaran (DAP – penyandang)
P 077 – Tanjong Malim – Tan Yee Kew (KEADILAN)

Pahang Darul Makmur (14 kerusi)
P 078 – Cameron Highlands – J Appalasamy (DAP – belum disahkan)
P 079 – Lipis – (PAS – belum diperolehi)
P 080 – Raub – Mohd Ariff Sabri Abd Aziz (DAP)
P 081 – Jerantut – Hamzah Jaafar (PAS)
P 082 – Indera Mahkota – Fauzi Abdul Rahman (KEADILAN)
P 083 – Kuantan – Fuziah Salleh (KEADILAN – penyandang)
P 084 – Paya Besar – Murnie Hidayah Anuar (KEADILAN)
P 085 – Pekan – Fariz Musa (KEADILAN) bertembung dengan Mohamad Bukhairy Sofian (GM13)
P 086 – Maran – (PAS – belum diperolehi)
P 087 – Kuala Krau – Shahril Azman (PAS)
P 088 – Temerloh – Nasrudin Hassan (PAS)
P 089 – Bentong – Wong Tack (DAP)
P 090 – Bera – Zakaria Abdulhamid (KEADILAN)
P 091 – Rompin – Nuridah Salleh (PAS)

Selangor Darul Ehsan (26 kerusi)
P 092 – Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari (KEADILAN)
P 093 – Sungai Besar – (PAS – belum diperolehi)
P 094 – Hulu Selangor – Khalid Jaafar (KEADILAN)
P 095 – Tanjong Karang – (PAS – belum diperolehi)
P 096 – Kuala Selangor – Dr Dzulkefly Ahmad (PAS – penyandang)
P 097 – Selayang – William Leong Jee Ken (KEADILAN – penyandang)
P 098 – Gombak – Azmin Ali (KEADILAN – penyandang)
P 099 – Ampang – Zuraida Kamaruddin (KEADILAN – penyandang)
P 100 – Pandan – Rafizi Ramli (KEADILAN)
P 101 – Hulu Langat – (PAS – belum diperolehi)
P 102 – Serdang – Teo Nie Ching (DAP – penyandang)
P 103 – Puchong – Gobind Singh Deo (DAP – penyandang)
P 104 – Kelana Jaya – Wong Chen (KEADILAN)
P 105 – Petaling Jaya Selatan – Hee Loy Sian (KEADILAN – penyandang)
P 106 – Petaling Jaya Utara – Tony Pua Kiam Wee (DAP – penyandang)
P 107 – Subang – Sivarasa Rasiah (KEADILAN – penyandang)
P 108 – Shah Alam – Khalid Samad (PAS – penyandang)
P 109 – Kapar – Manivanam Govindasamy (KEADILAN)
P 110 – Klang – Charles Anthony Santiago (DAP – penyandang)
P 111 – Kota Raja – Dr Siti Mariah Mahmud (PAS – penyandang)
P 112 – Kuala Langat – Abdullah Sani Abdul Hamid (KEADILAN – penyandang)
P 113 – Sepang – Hanipa Maidin (PAS – belum disahkan)

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan (13 kerusi)
P 114 – Kepong – (DAP – belum diperolehi)
P 115 – Batu – Tian Chua (KEADILAN – penyandang)
P 116 – Wangsa Maju – Dr Tan Kee Kwong (KEADILAN)
P 117 – Segambut – Lim Lip Eng (DAP – penyandang)
P 118 – Setiawangsa – Ibrahim Yaacob (KEADILAN)
P 119 – Titiwangsa – Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi (PAS)
P 120 – Bukit Bintang – Fong Kui Lun (DAP – penyandang)
P 121 – Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar (KEADILAN – penyandang)
P 122 – Seputeh – Ong Kian Ming (DAP – belum disahkan)
P 123 – Cheras – Tan Kok Wai (DAP – penyandang)
P 124 – Bandar Tun Razak – Abdul Khalid Ibrahim (KEADILAN – penyandang)
P 125 – Putrajaya – Husam Musa (PAS – kekal bertanding di DUN Salor)
P 166 – Labuan – Ibrahim Menudin (KEADILAN) atau Hadnan Mohamad (PAS) – masih menunggu keputusan rasmi

Negeri Sembilan Darul Khusus (8 kerusi)
P 126 – Jelebu – Aiman Athirah Al-Jundi (PAS)
P 127 – Jempol – Wan Aishah Wan Ariffin (PAS)
P 128 – Seremban – Teo Kok Seong (DAP – bertukar dari DUN Bahau)
P 129 – Kuala Pilah – Nazeri Yunus (KEADILAN – belum disahkan)
P 130 – Rasah – Anthony Loke Siew Fook (DAP – penyandang)
P 131 – Rembau – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 132 – Telok Kemang – Kamarul Baharin Abbas (KEADILAN – penyandang – belum disahkan)
P 133 – Tampin – Zakaria Khalim (PAS)

Melaka  (6 kerusi)
P 134 – Masjid Tanah – Mohd Nasaie Ismail (PAS)
P 135 – Alor Gajah – Damian Yeo Shen Li (DAP – belum disahkan)
P 136 – Tangga Batu – Rahim Ali (KEADILAN)
P 137 – Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin (KEADILAN)
P 138 – Kota Melaka – Sim Tong Him (DAP – penyandang)
P 139 – Jasin – (KEADILAN – belum diperolehi)

Johor Darul Takzim (26 kerusi)
P 140 – Segamat – Dr Chua Jui Meng (KEADILAN)
P 141 – Sekijang – Julailey Jemadi (KEADILAN)
P 142 – Labis – S Ramakrishnan (DAP)
P 143 – Pagoh – Mohd Rozali Jamal Hafiz (PAS)
P 144 – Ledang – Hassan Karim (KEADILAN)
P 145 – Bakri – Er Teck Hwa (DAP – penyandang)
P 146 – Muar – Nor Hizwan Ahmad (KEADILAN)
P 147 – Parit Sulong – Khairuddin Abd Rahim (PAS)
P 148 – Ayer Hitam – Hu Pang Chaw (PAS)
P 149 – Sri Gading – Mohd Khuzzan Abu Bakar (KEADILAN)
P 150 – Batu Pahat – Dr Idris Jauzi (KEADILAN)
P 151 – Simpang Renggam – Suhaizan Kaiyat (PAS)
P 152 – Kluang – Liew Chin Tong (DAP – bertukar dari parlimen Bukit Bendera)
P 153 – Sembrong – Onn Abu Bakar (KEADILAN)
P 154 – Mersing – Roslan Nikmat (PAS)
P 155 – Tenggara – Muhamad Said Jonit (PAS)
P 156 – Kota Tinggi – Onn Jaafar (PAS)
P 157 – Pengerang – Salleh Farmin (PAS – belum disahkan)
P 158 – Tebrau – Steven Choong Siow (KEADILAN)
P 159 – Pasir Gudang – Dr Ahmad Faidhi Saidi (KEADILAN)
P 160 – Johor Bharu – Jen (B) Md Hashim Hussein (KEADILAN)
P 161 – Pulai – Salahuddin Ayub (PAS – bertukar dari parlimen Kubang Kerian)
P 162 – Gelang Patah – Lim Kit Siang (DAP – bertukar dari parlimen Ipoh Timur)
P 163 – Kulai – Yeo Tung Siong (DAP – belum disahkan)
P 164 – Pontian – Dayangku Intan Tengku Abd Hamid (KEADILAN – belum disahkan)
P 165 – Tanjong Piai – Mahdzir Ibrahim (DAP)

Sabah  (25 kerusi)
P 167 – Kudat – Musalim Tanjul atau Chong Kah Kiat (KEADILAN)
P 168 – Kota Marudu – Anthony Mandiau atau Maijol Mahap (KEADILAN)
P 169 – Kota Belud – Saidil Simoi atau Munirah Majilis (KEADILAN)
P 170 – Tuaran – Ansari Abdullah atau Wilfred Bumburing (APS-KEADILAN – penyandang, keluar BN)
P 171 – Sepanggar – Dr Chong Eng Leong (KEADILAN – belum diumumkan)
P 172 – Kota Kinabalu – Dr Hiew King Chiew (DAP – penyandang)
P 173 – Putatan – Mazhry Nasir atau Yahya Lampong (KEADILAN – belum disahkan)
P 174 – Penampang – Darell Leiking (KEADILAN – belum disahkan)
P 175 – Papar – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 176 – Kimanis – Jaafar Ismail (KEADILAN – belum disahkan)
P 177 – Beaufort – Lajim Ukin (PPPS-KEADILAN – penyandang, keluar BN)
P 178 – Sipitang – Ramli Dua (KEADILAN – belum disahkan)
P 179 – Ranau – Jonathan Yassin (KEADILAN)
P 180 – Keningau – Ahmadshah Tambakau (KEADILAN – belum disahkan)
P 181 – Tenom – Adris Taripin (KEADILAN – belum disahkan)
P 182 – Pensiangan – Dr Richard Gunting (KEADILAN – belum disahkan)
P 183 – Beluran – James Miki (KEADILAN – belum disahkan)
P 184 – Libaran – Ahmad Thamrin Jaini (KEADILAN – belum disahkan)
P 185 – Batu Sapi – Hamzah Abdullah (PAS)
P 186 – Sandakan – Steven Wong Chai You (DAP – belum disahkan)
P 187 – Kinabatangan – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 188 – Silam – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 189 – Semporna – Dr Zamree Abi (KEADILAN – belum disahkan)
P 190 – Tawau – Chan Foong Hin (DAP – belum disahkan) atau Kong Hong Ming (KEADILAN – belum disahkan)
P 191 – Kalabakan – Usman Madeaming (PAS)

Sarawak  (31 kerusi)
P 192 – Mas Gading – (DAP – belum diperolehi)
P 193 – Santubong – Zulrusdi Mohd Hol (KEADILAN)
P 194 – Petra Jaya – Ahmad Nazib Johari (KEADILAN)
P 195 – Bandar Kuching – Julian Tan Kok Ping (DAP)
P 196 – Stampin – Chong Chien Jien (DAP – bertukar dari parlimen Bandar Kuching, juga penyandang DUN Kota Sentosa)
P 197 – Kota Samarahan – Abang Ahmad Kerdee Abang Masagus (PAS)
P 198 – Mambong – Willie Monggin (KEADILAN)
P 199 – Serian – Edward Andrew Luak (DAP – belum disahkan)
P 200 – Batang Sadong – Dr (H) Mohd Jolhi (PAS)
P 201 – Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh (KEADILAN)
P 202 – Sri Aman – Nicholas Mujah (KEADILAN)
P 203 – Lubok Antu – Nicholas Bawing Anggat (KEADILAN)
P 204 – Betong – Cecila Una (KEADILAN)
P 205 – Saratok – Ali Biju (KEADILAN – juga penyandang DUN Krian)
P 206 – Tanjong Manis – Jurina Mut (PAS)
P 207 – Igan – Ajiji Fauzan (PAS)
P 208 – Sarikei – Andrew Wong Lin Biu (DAP)
P 209 – Julau – Andy Wong Hong Yu (KEADILAN) atau Ambrose Jabang Lamba (PAS)
P 210 – Kanowit – Thomas Laja (KEADILAN)
P 211 – Lanang – Alice Lau Kiong Yieng (DAP)
P 212 – Sibu – Oscar Ling Chai Yew (DAP)
P 213 – Mukah – Hai Merwain (DAP) atau Nani Sahari (PAS)
P 214 – Selangau – Joshua Jabeng (KEADILAN)
P 215 – Kapit – Ramli Malaka (DAP – belum disahkan)
P 216 – Hulu Rajang – Abun Sui Anyit (KEADILAN)
P 217 – Bintulu – John Brian Anthony (DAP – belum disahkan)
P 218 – Sibuti – Mohamad Zaid @ Robby Tandang (PAS)
P 219 – Miri – Lim Su Kien (DAP)
P 220 – Baram – Ronald Engan (KEADILAN)
P 221 – Limbang – Baru Bian (KEADILAN – juga penyandang DUN Ba’kelalan)
P 222 – Lawas – Dr Bob Langup (DAP)